Logo: KAM-BET POTĘGA
KAM-BET POTĘGA
Kamieniarstwo - granit

PPHU KAM-BET Potęga Agnieszka

Ciekawostki

Wykorzystanie granitu

Granit jest jednym z najtwardszych kamieni naturalnych - w dziesięciostopniowej skali twardości Mohsa zyskuje wartość 7-8. Właśnie z tego powodu cechuje się niebywałą odpornością na ścieranie, zarysowanie oraz działanie czynników atmosferycznych. Połączenie tej cechy z naturalnym pięknem i elegancją sprawia, że wykorzystywany jest jako kamień dekoracyjny (nagrobki, wnętrza, ogrody itd.), budowlany (drogi, chodniki, elewacje budynków, mosty). Znalazł również zastosowanie w sporcie: stanowi nawierzchnię torów w sporcie żużlowym oraz wykorzystywany jest do produkcji kamieni curlingowych.

Inną właściwością granitu jest umiejętność pochłaniania i podtrzymywania ciepła, przez co wykorzystywany jest w gastronomii. Bardziej nietypowym jego zostosowaniem, tym razem ze względu na wysoką gęstość, a co za tym idzie stabilność, jest używanie granitowych podstawek pod kolumny głośnikowe.

3/4


Warning: include(templates/components/GalleryFeedback_1__1.php): Failed to open stream: No such file or directory in /home/am1x2306151336/domains/nagrobkizawiercie.pl/private_html/templates/composites/Main_2__1.php on line 6

Warning: include(): Failed opening 'templates/components/GalleryFeedback_1__1.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php83/lib/php') in /home/am1x2306151336/domains/nagrobkizawiercie.pl/private_html/templates/composites/Main_2__1.php on line 6
Ks. Kard. Stefan Wyszyński

Gdy gaśnie pamięć ludzka, pozostają kamienie

 • 28.06.2023

  Izabela Dworczyk

  Dziękujemy za ładny i elegancki pomnik wykonany w Zawierciu, prace wykonane fachowo. Pani Agnieszka bardzo serdeczna i pomocna, dziękuję za cierpliwość.

 • 28.06.2023

  Marek Wnuk

  Prace zostały wykonane terminowo i bardzo dokładnie. Dziękuję. W skali od 1-10 daję 11.

 • 28.06.2023

  Waldemar Nitras

  Bardzo ładnie wykonany granitowy pomnik. Dziękuję bardzo.

 • 28.06.2023

  Wiesław Nowakowski

  Schody wykonane profesjonalnie, wszystkie wymiary zgodne z projektem, a przy tym wykwalifikowani pracownicy uzgadniający wszystkie szczegóły. Polecam usługi firmy Kam BET.

Formularz kontaktowy

Masz do nas pytanie? Wypełnij formularz kontaktowy

Jesteśmy, aby pomóc. Jeżeli masz pytania lub wątpliwości zadzwoń lub wypełnij formularz. Doświadczeni fachowcy doradzą przy wyborze odpowiedniego materiału i formy realizacji Twojego zlecenia. Mamy doświadczenie i zasoby pozwalające na realizację nawet najbardziej złożonych projektów.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: KAM-BET POTĘGA
KAM-BET POTĘGA